Medzinárodný projekt OpenMaker hľadá inovátorov
pre riešenia reálnych výrobných problémov

Mondelēz Slovakia – Automatizácia výroby

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mondelez slovakia

Popis oblasti pre inovácie

Proces výroby fondánovej tyčinky je manuálny. Najprv sa ručne masa vyloží z mixéru do debničky a z debničky následne do druhého mixéru, z ktorého sa opäť ručne vykladá do extrúdera. Táto práca je extrémne fyzicky náročná – za 8 hodín je potrebné manuálne preložiť 8 ton fondánu. Súčasný proces predstavuje riziko z hľadiska ergonómie a kvality výrobku. Príležitosť vidíme v automatizácii procesu prostredníctvom zdvíhacích zariadení a robotizácie (kooperatívny robot, zdvíhacie plošiny, atď.)

Mondelēz Slovakia hľadá

Navrhnúť automatizáciu vykladania a nakladania fondánu tak, aby sa minimalizovali ľudské zásahy do procesu. V súčasnosti sa fondán ukladá po cca 20kg do debničiek a vykladá a nakladá sa z výšky viac ako 1m. Je potrebné vymyslieť, ako automaticky:

  1. Naložiť fondán do debničiek
  2. Vyložiť fondán do mixéru
  3. Naložiť fondán do extrúderu

Podpora pre inovátorov

Závod Figaro by rád privítal potenciálnych inovátorov priamo na pracovisku, aby videli zadanie v praxi.

Odmena

Hlavným cieľom celej súťaže je spájať renomované výrobné firmy a inovátorov. Je to skvelá príležitosť pre inovátorov predstaviť sa a zaujať prestížne firmy a nadviazať s nimi dlhodobé kontakty. Výrobná firma si vyberie najlepšie riešenie, ktorému môže udeliť finančnú odmenu a dohodnúť sa na ďalšej spolupráci. Víťazstvo v súťaži neznamená, že inovátor odovzdá svoje riešenie výrobnej firme, všetky práva ostávajú inovátorovi.  Celý ďalší postup už bude na dohode výrobnej firmy a inovátora, s ktorým bude chcieť spolupracovať.

Prečo by ste sa mali zapojiť do súťaže?

  1. vytvor inovatívne riešenie pre prax,
  2. zaujmi renomované výrobné firmy,
  3. získaj zaujímavú referenciu,
  4. spolupracuj a súťaž s inovátormi z celej Európy,
  5. nadviaž dlhodobú spoluprácu s prestížnymi výrobnými firmami!

Prihlásenie do súťaže

Pre prihlásenie do súťaže Ideas and solutions – je potrebná registrácia na OpenMaker platformu. Po registrácii choďte na sekciu „Challenge“ a vyberte si inovačné zadanie, o ktoré máte záujem. Na danom inovačnom zadaní kliknite „I’m interested“.  Po vašej registrácii vás budeme kontaktovať s bližšími inštrukciami k súťaži a inovačnému zadaniu. Okrem zapojenia sa do súťaže na Slovensku si môžete v rámci portálu OpenMaker v sekcii Challenges pozrieť všetky aktuálne vyhlásené súťaže.

Máte záujem o bližšie informácie o projekte OpenMaker a súťaži?

Všetky vaše otázky vám zodpovie projektový manažér

Ľubomír Billý

lubomir.billy@centire.com

0903 415 872

Bližšie informácie o súťaži Ideas&Solutions IFrame

„Tento projekt sa realizuje vďaka programu Európskej únie pre podporu výskumu a inovácií, Horizont 2020“

O Mondelēz Slovakia

Spoločnosť Mondelez Slovakia je súčasťou spoločnosti Mondelēz International, ktorá je popredným svetovým výrobcom čokolády, sušienok, žuvačiek, bonbónov a rozpustných nápojov, a ktorej obrat v roku 2016 bol 26 miliárd amerických dolárov.

Spoločnosť Mondelēz International, nástupca spoločnosti Kraft Foods, zamestnáva 90 tisíc ľudí a prináša radostné chvíle lahodnej chuti spotrebiteľom v 165 krajinách sveta. Patria jej značky, ktorých hodnota je rádovo niekoľko miliárd dolárov, napríklad čokolády Milka a Cadbury Dairy Milk, sušienky LU, Nabisco a Oreo, rozpustné nápoje Tang a žuvačky Trident.

Mondelēz International pôsobí v Českej republike a na Slovensku od roku 1992 a dnes je nespochybniteľnou jednotkou vo výrobe sušienok a čokoládových cukroviniek na českom i slovenskom trhu. V štyroch továrňach, dvoch obchodných jednotkách a centre zdieľaných služieb zamestnáva takmer 2,5 tisíc ľudí a obchodné zastúpenie firmy tu predáva 430 produktov pod 19 značkami.