Medzinárodný projekt OpenMaker hľadá inovátorov
pre riešenia reálnych výrobných problémov

Volkswagen – Lokalizácia objektov

Súvisiaci obrázok

Popis oblasti pre inovácie

Vo spoločnosti Volkswagen Slovakia je potrebné lokalizovať objekty v reálnom čase.

Volkswagen Slovakia hľadá

  1. Cieľom je lokalizácia objektov v podniku s presnosťou na 0,5 metra.
  2. Lokalizovať objekty je potrebné v halách aj v exteriéri.
  3. Môže byť použitá ľubovoľná technológia.
  4. Riešenie by malo byť škálovateľné a spoľahlivé.
  5. Súčasťou riešenia má byť aj tool pre vyhľadávanie objektov v reálnom čase.

Podpora pre inovátorov

Volkswagen Slovakia ponúka pre inovátorov individuálne konzultácie počas prípravy ich inovačného riešenia ako aj exkurzie vo firme.

Odmena

Hlavným cieľom celej súťaže je spájať renomované výrobné firmy a inovátorov. Je to skvelá príležitosť pre inovátorov predstaviť sa a zaujať prestížne firmy a nadviazať s nimi dlhodobé kontakty. Výrobná firma si vyberie najlepšie riešenie, ktorému môže udeliť finančnú odmenu a dohodnúť sa na ďalšej spolupráci. Víťazstvo v súťaži neznamená, že inovátor odovzdá svoje riešenie výrobnej firme, všetky práva ostávajú inovátorovi. Celý ďalší postup už bude na dohode výrobnej firmy a inovátora, s ktorým bude chcieť spolupracovať.

Prečo by ste sa mali zapojiť do súťaže?

  1. vytvor inovatívne riešenie pre prax,
  2. zaujmi renomované výrobné firmy,
  3. získaj zaujímavú referenciu,
  4. spolupracuj a súťaž s inovátormi z celej Európy,
  5. nadviaž dlhodobú spoluprácu s prestížnymi výrobnými firmami!

Prihlásenie do súťaže

Pre prihlásenie do súťaže Ideas and solutions – je potrebná registrácia na OpenMaker platformu.
Po registrácii choďte na sekciu „Challenge“ a vyberte si inovačné zadanie, o ktoré máte záujem. Na danom inovačnom zadaní kliknite „I’m interested“.  Po vašej registrácii vás budeme kontaktovať s bližšími inštrukciami k súťaži a inovačnému zadaniu.

Okrem zapojenia sa do súťaže na Slovensku si môžete v rámci portálu OpenMaker v sekcii Challenges pozrieť všetky aktuálne vyhlásené súťaže.

Máte záujem o bližšie informácie o projekte OpenMaker a súťaži?

Všetky vaše otázky vám zodpovie projektový manažér

Ľubomír Billý

lubomir.billy@centire.com

0903 415 872

Bližšie informácie o súťaži Ideas&Solutions IFrame

„Tento projekt sa realizuje vďaka programu Európskej únie pre podporu výskumu a inovácií, Horizont 2020“

O Volkswagen Slovakia

V srdci Európy sa spája kvalita s vášňou pre automobily. Výsledkom toho sú vozidlá, ktoré zvyšujú tep srdca milovníkov áut na celom svete. Spoločnosť Volkswagen Slovakia vznikla v roku 1991 a dnes patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v krajine. Uplatnenie poskytuje viac ako 12 300 zamestnancom v závodoch v Bratislave, Martine, Košiciach a Stupave.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, ŠKODA Citigo, SEAT Mii a karosérie pre Porsche Cayenne. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšie trhy, kam smerujú vozidlá sú Nemecko, USA a Čína.

V bratislavskom závode sa vyrábajú tiež prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach sa pripravujú vozidlá na export do Ruska a v Stupave sú produkované nástroje pre výrobu vozidiel.
Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s., je Ralf Sacht pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2016. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Jens Kellerbach a pre personálnu oblasť Eric Reuting.